قرض آخرین مفقود شده اخبار حوادث

قرض: آخرین مفقود شده اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آمریکا با دامن زدن به ناامنی نقش زیادی در شدت یافتن موج مهاجران به اروپا دارد / بروجردی

در سفر هیات پارلمانی کشور عزیزمان ایران به بروکسل نشست مشترکی بین این هیات و کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا برگزار شد که پرسشها مهمی از جمله اوضاع مهاجرین سوری

آمریکا با دامن زدن به ناامنی نقش زیادی در شدت یافتن موج مهاجران به اروپا دارد / بروجردی

بروجردی: آمریکا با دامن زدن به ناامنی نقش زیادی در شدت یافتن موج مهاجران به اروپا دارد

عبارات مهم : اروپا

در سفر هیات پارلمانی کشور عزیزمان ایران به بروکسل نشست مشترکی بین این هیات و کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا برگزار شد که پرسشها مهمی از جمله اوضاع مهاجرین سوری و بحران های زیست محیطی در آن مطرح شد.

به گزارش ایلنا، علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی که در راس یک هیات پارلمانی به بروکسل سفر کرده هست، امروز در یک نشست ۳ ساعته با نمایندگان کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا شرکت کرد، در این نشست طرفین در مورد چالش های بین المللی و منطقه ای و روابط میان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا به بحث و تبادل نظر پرداختند.

آمریکا با دامن زدن به ناامنی نقش زیادی در شدت یافتن موج مهاجران به اروپا دارد / بروجردی

گفتنی است ریاست این جلسه را دیوید مک آلیستر مدیر کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا بر عهده داشت و در ابتدا تکینجی گزارشگر خاص مهاجرت پارلمان اروپا شرحی از کارها در دست بررسی پارلمان اروپا جهت جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی را تبیین نمود و بر ضرورت همکاری همه کشورها جهت برطرف این مسئله تاکید کرد.

ایران میزبان ۳ میلیون مهاجر افغان در ۳ دهه بوده است

بروجردی در پاسخ با اشاره به میزبانی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از ۳ میلیون نفر افغانی در سه دهه گذشته، تاکید کرد که اگرچه پرداختن به چالش مهاجرت و پناهندگی مسولیت یکسان جامعه بین المللی هست، با این وجود کشور عزیزمان ایران با تقبل هزینه های عظیم میزبانی از حداقل کمک های بین المللی بهره مند شده است است.

در سفر هیات پارلمانی کشور عزیزمان ایران به بروکسل نشست مشترکی بین این هیات و کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا برگزار شد که پرسشها مهمی از جمله اوضاع مهاجرین سوری

وی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت اشتغال به تحصیل کلیه کودکان افغان اعم از پناهندگان قانونی و غیرقانونی، رویکرد انسانی کشور به این افراد را در دنیا بی نظیر دانست و همچنین از عملکرد غیرمسئولانه بعضی از کشورهای اروپایی در برخورد خشن و قهرآمیز با مهاجران سوری انتقاد کرد.

ماجراجویی آمریکا در منطقه آخر یابد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت پرداختن به علل ریشه ای مهاجرت و پناهندگی از جمله فقر، اظهار داشت: آمریکا با دامن زدن به ناامنی، بی ثباتی و تروریسم در نقاط متفاوت خاورمیانه، نقش زیادی را در شدت یافتن موج مهاجرین و پناهندگان به کشورهای همسایه و نیز اروپا داشته است و خواستار آخر ماجراجویی در منطقه به وسیله آمریکا شد.

آمریکا با دامن زدن به ناامنی نقش زیادی در شدت یافتن موج مهاجران به اروپا دارد / بروجردی

بروجردی با انتقاد از عملکرد آمریکا و ناتو در افغانستان و لیبی، گفت: اگر هزینه هایی که جهت لشگر کشی به این کشورها انجام شده است صرف بازسازی و اشتغال مردم می شد شاهد موج گسترده مهاجرت در منطقه اروپا نبودیم.

در بخش دوم این نشست با عنوان تغییرات جَوی و محیط زیست، لیتز گزارشگر تغییرات جَوی در پارلمان اروپا، ضمن تشریح سیاست های محیط زیستی اتحادیه اروپا، سیاست ترامپ در خروج از توافق پاریس را تقبیح و اظهار امیدواری کرد سایر طرف های این توافقنامه چند جانبه در اجرای آن کوشا باشند و همچنین بر اهمیت همکاری های اتحادیه اروپا و کشور عزیزمان ایران در این حوزه تاکید کرد.

در سفر هیات پارلمانی کشور عزیزمان ایران به بروکسل نشست مشترکی بین این هیات و کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا برگزار شد که پرسشها مهمی از جمله اوضاع مهاجرین سوری

برومندی نائب مدیر کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح اوضاع رو به وخامت محیط زیست در خاورمیانه، خشکسالی فزاینده و کمبود شدید آب را یکی از معضلات مهم زیست محیطی منطقه و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دانست.

وی با اشاره به بحران ریزگردها، برطرف آنرا در گرو ایجاد یک همکاری منطقه ای کارآمد دانست، گفت: عنوان تغییرات جَوی یکی از حوزه های مهم همکاری جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا است که باید با اتخاذ ساز و کارهای مناسب عملیاتی شود.

آمریکا با دامن زدن به ناامنی نقش زیادی در شدت یافتن موج مهاجران به اروپا دارد / بروجردی

خروج آمریکا از توافق پاریس نشانه بی اعتباری جایگاه این کشور در سطح بین المللی است

در آخر این بخش بروجردی ضمن محکوم کردن خروج آمریکا از توافق پاریس، این اقدام را نشانه بی اعتباری فزاینده جایگاه این کشور در سطح بین المللی دانست.

وی مدیریت منابع آب، مدیریت پسماندها، آلودگی هوا بخصوص در شهرهای بزرگ، تالاب ها، کشاورزی پایدار، بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده از انرژی پاک و تجدید پذیر و پرداختن به مسئله گرد و غبار و ریزگردها را مهمترین زمینه های مناسب جهت همکاری کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا دانست.

در بخش سوم این نشست با عنوان مبارزه با تروریسم، ابتدا شوشتری رییس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با تشریح قرائت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از اسلام رحمانی و معقول، هرگونه کشتار انسان ها را از نظر اسلام مردود دانست.

وی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم با ۱۷ هزار نفر شهید خواند و از رویکرد کشورهای اروپایی مبنی بر اعطای اجازه فعالیت به گروه های تروریستی نظیر منافقین و پژاک که جنایات زیادی در کشور عزیزمان ایران انجام داده اند انتقاد نمود.

شوشتری ریشه تروریسم در منطقه و دنیا را تفکر وهابیسم و سلفیسم دانست که کانون آن عربستان سعودی هست. وی از سکوت کشورهای غربی در خصوص فجایع انسانی در یمن و فروش میلیاردها دلار سلاح از سوی آمریکا و اروپا به عربستان سعودی انتقاد کرد، او همچنین بر آمادگی کشور عزیزمان ایران جهت همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید نمود.

علت جذب جوانان اروپایی به گروه های تروریستی مسامحه کشورهای اروپایی در قبال فعالیت تبلیغی وهابیت سعودی است

در ادامه بروجردی در پاسخ به پرسش بعضی نمایندگان پارلمان اروپا، حزب اله را مهمترین تشکل ضد تروریستی در منطقه دانست که نقش مهمی را به زانو درآوردن داعش داشت، وی همچنین جایگاه سازنده حزب الله در دولت و مجلس لبنان را مورد اشاره قرار داد و سپس علت جذب جوانان اروپایی به گروه های تروریستی در کشورهای اروپایی را مورد پرسش قرار داد و علت این عنوان را مسامحه کشورهای اروپایی در قبال گسترش فعالیت تبلیغی وهابیت سعودی دانست.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | خارجی | اسلامی | آمریکا | اتحادیه اروپا | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs