قرض آخرین مفقود شده اخبار حوادث

قرض: آخرین مفقود شده اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی فوت هر سال ۵۵ هزار ایرانی به علت استعمال دخانیات

عضو کمیسیون بهداشت مجلس بااشاره به آمار فوت و میر براثر استعمال دخانیات گفت:روزانه هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان جهت درمان بیماری‌های ناشی از مصرف دخانیات ب

فوت هر سال ۵۵ هزار ایرانی به علت استعمال دخانیات

فوت هر سال ۵۵ هزار ایرانی به علت استعمال دخانیات

عبارات مهم : ایران

عضو کمیسیون بهداشت مجلس بااشاره به آمار فوت و میر براثر استعمال دخانیات گفت:روزانه هزینه ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان جهت درمان بیماری های ناشی از مصرف دخانیات به حوزه سلامت تحمیل می شود.

به گزارش مهر، محمد حسین قربانی با اشاره به استفساریه مجلس راجع به اجرای طرح منع عرضه قلیان، از تحمیل هزینه های بسیار درمانی به حوزه سلامت در پی مصرف دخانیات به عنوان بااهمیت ترین دغدغه خود اشاره کرد و گفت: بنده از همکارانم در صحن علنی مجلس گلایه دارم که جهت بررسی عنوان آزاد کردن عرضه قلیان در کشور با قید فوریت وقت گذاشتند، آن هم در شرایطی که در کشور با معضلات مهم تری همچون بیکاری جوانان، رکود که بازار سرمایه ای را متشنج کرده است و پرسشها معیشتی روبرو هستیم.

فوت هر سال ۵۵ هزار ایرانی به علت استعمال دخانیات

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشور عزیزمان ایران یکی از ۱۸۰کشور عضو کنوانسیون مبارزه با مواد مخدر در دنیا هست، ضمن اینکه همین مواد دخانی هر سال ۵۵ هزار کشته در کشور عزیزمان ایران رقم می زند، از سوی دیگر روزانه هزینه ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان ناشی از استعمال دخانیات و درمان بیماری های ناشی از مصرف آن به حوزه سلامت تحمیل می شود، از این رو انتظار بود که همکارانمان با تصویب این استفساریه موافقت نمی کردند.

وی یادآورشد: هم اکنون یکی از ایرادات بزرگی که شرکت های بین المللی در حوزه مبارزه با مواد دخانی به کشور عزیزمان ایران وارد می دانند، این است که، مالیات کمی جهت دخانیات تعیین شده است هست، همچنین هیچ برنامه جدی جهت مبارزه با آن در اماکن عمومی وجود ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس بااشاره به آمار فوت و میر براثر استعمال دخانیات گفت:روزانه هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان جهت درمان بیماری‌های ناشی از مصرف دخانیات ب

قربانی اظهار کرد: بر اساس آمارهای ارائه شده است ۹۰ درصد محصولات دخانی و توتونی که مورد مصرف قرار می گیرد، به صورت قاچاق وارد کشور شده است و مشخص نیست همراه با چه میزان ضایعات بسته بندی شده است است.

نایب مدیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رسانه ها باید در جهت انجام رسالتی که برعهده دارند به بیان ایجاد ناهنجاری های ناشی از استعمال دخانیات و ضایعاتی که در قالب توتون به صورت قاچاق وارد کشور شده است و به مصرف می رسد، بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از عملکرد وزارت کشور در حوزه مبارزه با استعمال دخانیات به خاص قلیان در اماکن عمومی تاکید کرد: این وزارتخانه جهت اینکه بار سیاسی و هزینه مبارزه های قانونمند با دخانیات را نپردازد، موانعی در مسیر اجرای قانون منع عرضه قلیان در اماکن عمومی ایجاد می کند.

فوت هر سال ۵۵ هزار ایرانی به علت استعمال دخانیات

رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس، عنوان کرد: استفساریه مصوب در صحن باید بعد از بررسی در کمیسیون های تخصصی با تاکید بر الزام پاک کردن آزادی اماکن عمومی جهت عرضه مواد دخانی اصلاح گردد، ضمن اینکه به این مهم توجه شود که دولت موظف به پرداخت هزینه درمان افرادی که جهت تفریح از قلیان استفاده می کنند، نیست و نباید مبالغی از جیب سایر افراد جامعه جهت آنها هزینه شود.

واژه های کلیدی: ایران | درمانی | ایرانی | دخانیات | درمان بیماری ها | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs